Opera Sahne Nedir?

Classical Theatre

Opera Sahne Nedir?

Opera sahne sistemleri kurulum,onarım ve yenileme konularında Gala Sahne Sistemleri olarak profesyonel çözümler sağlamaktayız. Opera sahneleriniz için en güvenilir çözümler için bizimle iletişime geçebilir, alanında uzman temsilcilerimizden size özel çözümleri öğrenebilirsiniz. Son dönemde Türkiye’nin farklı şehirlerinde yeni opera sahneleri inşa edilmeye başlanmış ve önemli bir kısmı hizmete açılmıştır.

Dünyanın en eski performans merkezlerinden biri olan operalar ilk olarak Rönesans Dönemi’nde ortaya çıkmıştır. Operalar konularını genelde tarihten, efsanelerden ve mitolojiden almaktadır. Dekor, dans ve müzik gibi öğeleri barındıran operalar seyircileri için görsel bir şölen sunmaktadır. Genel olarak iki bölüme ayrılan operalar, birinci bölümde konuyu anlatan ve genellikle şiir biçiminde yazılan sözlerin olduğu kısıma sahiptir. Bu kısma libretto adı verilmektedir. İkinci bölüm ise müzikle geçen kısımdır. Bu bölümde genelde bir orkestra ya da koro bulunmaktadır. Performansların gerçekleştirildi sahneler ise opera sahneleri olarak adlandırılmaktadır.

Eğer opera sahne konusunda profesyonel çözümlere ihtiyaç duyuyorsanız, bizimle iletişime geçebilir, ekibimizin sizin için oluşturacağı özel çözümlerle tanışabilirsiniz.

WhatsApp WHATSAPP CONTACT