Sahne Elektrik Sistemi Nedir ?

sahne elektrik sistemi

Bugün Sahne aydınlatması ve elektrik sistemlerinin daha anlaşılabilir olması için bilgilendirici bir içerik paylaşımında bulunacağız,

Sahne Elektrik Sistemi

Günümüz sahne gösterileri, sahne elektrik sistemi üzerine kurulmuş emanet edilmiştir diyebiliriz. Elektrik olmadan sahneler anlamını ve ihtişamını yitirecektir. Sadece görsel anlamda değil ses sistemlerinden, mekaniğine kadar her alanında sahne elektriği kullanılmaktadır. Ve bütün bu sistemler bir uyum içinde çalışması gerekmektedir.

Sahne Elektriğinin Temini ve Anatomisi

Size elektrik sisteminin üretilmesi ve dağıtılmasına girmeden, temel öğelerin üzerinden bir anlatım gerçekleştireceğiz.

Gelen besleme kaynağı: Genelde sistemler 3 faz üzerinden çalışmaktadır. Ve bina içinde dağıtım panolarına dağılır.

Dağıtım Panoları : Gelen besleme kaynağı, her bir alanın elektrik ihtiyacına göre binanın çeşitli dağıtım panolarına gönderilir. Bu aşamada binanın elektrik projesi üzerinde çalışmakta fayda vardır, bazı dağıtım panoları, diğer panolardan beslenebilmektedir. Bu gibi konularda çekeceğiniz yükü taşıma kapasitesi üzerinde yükler yüklendiğinde, gösterilerin kesilmesinden, yangına kadar bir takım aksiliklere maruz kalınabilir.

Sistem ve İnsan Koruması

Bir sahne elektriği, profesyonel bir projelendirme, güç koruması ve beslemeleri ile oldukça güvenli bir sistem haline gelebilir.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp WHATSAPP CONTACT